poniedziałek, 11 czerwca 2012

City Sightseeing - Florencja

http://www.firenze.city-sightseeing.it/eng/index.htm

Ostatnio będąc na spacerze we Florencji wpadła mi w ręce broszura reklamująca piętrowy autobus z serii City Sightseeing. Ja jestem absolutnym fanem tego wynalazku. Sama korzystałam z takiego rozwiązania w Barcelonie, Madrycie, Lizbonie czy Londynie. Wiem, powiecie, że to takie oklepane i ma się nijak do impulsywnego zwiedzania. Przyznacie mi  jednak rację, że jest bardzo wygodne! 
Moim zdaniem jest to świetnie rozwiązanie głównie dla turystów, którzy nie posiadają samochodu, dla turystów z małymi dziećmi lub takich, którzy nie mają własnego pomysłu na "ogarnięcie" Florencji i jej dóbr! A propos dzieci, sama już obecałam swojej Sofii taką przejażdzkę.
Taki rodzaj zwiedzania miasta jest bardzo wygodny. Po pierwsze nie musimy się martwić o miejsce parkingowe: czy na pewno na linii niebieskiej można? gdzie trzeba zapłacić? i to znane wszystkim mrownienie w brzuchu czy mimo wszystko po powrocie nie znajdziemy mandatu za wycieraczką...itd. Poza tym, parkowanie we Florencji, nie bójmy się użyć tego słowa, jest DROGIE! Po drugie, nawet jeśli jesteśmy bez samochodu to nie musimy martwić się o bilety autobusowe: ile należy ich kupić? gdzie? na ile minut wystarczy nam taki bilet...itd.
Podczas wycieczki piętrowym autobusem, trwającej od 1 do 2 godzin (w zależności od linii), można zobaczyć właściwie wszystkie najważniejsze turystycznie miejsca Florencji. Kościoły, pomniki, muzea, parki, ogrody, zabytkowe cmentarze, panoramiczny Piazzale Michelangelo czy oddalone od centrum Fiesole i rozsiane po wzgórzach wille.
W ramach biletu można wysiadać na dowolnych przystankach aby zwiedzić dane miejsce, a następnie wrócić i ruszyć w dalszą trasę (forma - hop on hop off). Autobusy kursują codziennie co 15, 30 lub 60 minut (w zależności od sezonu). Bilety można kupić w autobusie u kierowcy. 

Ceny bietów:
Dorośli:
Linia A+B: 22 Euro (bilet ważny przez 48h)*
Linia A+B: 15 Euro (bilet ważny 1 dzień)
*przez 24h bilet ważny również na linie autobusowe ATAF i Li-nea


Dzieci (od 5 do 15 lat):
Linia A+B: 11 Euro (bilet ważny przez 48h)
Linia A+B: 7,5 Euro (bilet ważny 1 dzień)

Bilet rodzinny  (2 dorosłych + 3 dzieci)
Linia A+B: 66 Euro (bilet ważny przez 48h)

Dane dotyczące przejazdu:
A - przejazd całej trasy trwa 60 minut
B - przejazd całej trasy trwa 120 minut

Dla obydwu linii przystankiem początkowym jest Stazione Centrale di Firenze (Santa Maria Novella, SMN).
Autobusy City Sightseeing Firenze jeżdżą przez cały rok, bez względu na pogodę. W autobusie dostępne są audio-przewodniki w 8 językach (min. angielski, niemiecki, hiszpański), dzięki którym można wysłuchać informacji o mijanych atrakcjach.
Aha, jeszcze jedno, nie wyrzucajcie biletu! Jeśli macie zamiar zwiedzać inne włoskie miasta, okazując ten właśnie bilet dostaniecie 10% zniżki na nowy. Niby nic, ale na butelkę wody jak znalazł!

Więcej informacji na stronie:

http://www.firenze.city-sightseeing.it/eng/index.htm
<><><>
</>
         
         

    
         
         
         
         
      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz