czwartek, 18 października 2012

Blisko, coraz bliżej

www.ryanair.com

 
Może wkrótce padnie również na Florencję, czy Pizę? Tak się rozmarzyłam nad bezpośrednim połączeniem samolotowym z Warszawy do Toskanii...

Jak na razie Toskania ma specjalne układy z Krakowem. Na tej trasie można skorzystać z połączenia linii EuroLOT do Florencji (o tym pisałam tutaj), lub Ryanair do Pizy.

Wrocławianie również nie mogą narzekać. Z portu lotniczego im. Mikołaja Kopernika odlatuje  bowiem Ryanair do Pizy.

Coś się jednak ruszyło. Ryanair, wspomniane powyżej niskobudżetowe linie lotnicze, uruchomiły w sezonie zimowym połączenie między Warszawą (lotnisko Modlin), a Bolonią (lotnisko G. Marconi). Bolonia to wprawdzie Emilia - Romagna a nie Toskania, ale do Florencji to tylko 100 km !

My, żeby uniknąć wydawania fortuny na bilety lotnicze, korzystaliśmy przeważnie z połączeń Wizz Air z Forlì do Warszawy (lotnisko Okęcie). Decydował między innymi fakt, że był to lot bezpośredni, co jest ważne, gdy się leci z dwójką małych dzieci. Bilety, jak na “tanią linię” przystało, faktycznie nie był wygórowane, ale dochodziły do tego koszty dojazdu z Pistoi do Forlì (benzyna i opłaty za autostradę). Suma summarum bilet nie był już tak bardzo ekonomiczny. Poza tym sam przejazd na lotnisko był swoistą wyprawą: 2 i pół godziny samochodem do Forlì, 2 godziny przed odlotem na lotnisku, 1,5 godziny lotu... Czasami podróż naprawdę nam się dłużyła. Na domiar złego, ich ostatni rozkład miał zabójcze godziny...!!! Ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.

Teraz, korzystając z połączenia Ryanair, podróż znacznie się skróci. Z Pistoi do Bolonii dojazd zajmuje ok. 1 godziny. A cena biletu lotniczego to połowa ceny Wizz Air !

Oczywiście, im wcześniej dokonana się rezerwacji, tym rośnie szansa na jeszcze tańszy bilet. Ceny, jak we wszystkich innych liniach, wzrastają w okresach natężonego ruchu turystycznego, czyli przed świętami, wakacjami, czy długimi weekendami. Są to jednak nadal przystępne ceny. Za bilet w październiku moi klienci zapłacili po 35 Euro na osobę (podatki i opłaty lotniskowe oraz odprawa on line w cenie)!
 
Lotnisko w Bolonii oddalone jest o 6 km od centrum miasta. By dotrzeć do miasta, można skorzystać z połączenia autobusowego "Aerobus-BLQ", który kursuje na trasie lotnisko – stacja kolejowa. Dojazd zajmuje ok. 20 min. Autobusy kursują od 06.00 rano do 23.45. Opłata za przejazd w jedną stronę to 6 Euro. Na lotnisku w Bolonii można również wypożyczyć samochód w jednej z krajowych, lub międzynarodowych wypożyczalni.
 
 
Więcej informacji na stronie: www.ryanair.com

Wysokich lotów !
 

6 komentarzy:

 1. z Wrocławia lub Drezna bym sobie coraz więcej i tańszych życzyła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jo, nic nie obecuję, ale jak już się rozkręcę to kto wie ??? Nawet rejsy czarterowe, a co! :))))

   Usuń
 2. taa, Wrocław już coś ma, a centralna i północna Polska nic :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały czas mam nadzieję, że jednak coś wymyślą. Skoro są chętni z Krakowa i Wrocławia to tym bardziej z Warszawy.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Wcale Ci się nie dziwię, farciaro !!!! Pozdrawiam. Asia

   Usuń